گلدان

گلدان چوبی به لحاظ آوردن طبیعت به منزل و روح بخشی جزء اکسسوری های کلیدی در دکوراسیون و چیدمان منزل و محل کار است و نباید از آن غافل شد، ضمن تاثیرات تصفیه ای که در هوا ایجاد می کند طراوت بخشی آن احساس خوبی را برای ساکنین منزل به ارمغان خواهد داشت.

اکسسوری 14 - گلدان

همان طور که گفته شد انتخاب اکسسوری ها به سلیقه مشتری است اما بهتر است در هنگام خرید آن از یک سبکی یا بهتر بگوییم اصولی پیرویشود تا میان لوازم اصلی خانه که مشتمل است بر فرش و مبلمان و پرده و تلویزیون و..با اکسسوری ها رابطه ای متناسب برقرار شود، به طور مثال در زمان خرید آن در انتخاب رنگ دقت شود، به رنگ دیوارها منزل شود.

در زمان دیزاین و چیدمان اکسسوری ها توجه شود که ایجاد کمپوزیسیون یعنی تعادل و هماهنگی میان اشیاء (تمام اکسسوری ها و اجناسی که قصد چیدمان و در کنار هم قرار دادنشان را دارید) بسیار مهم است. تنها در صورتی که این تعادل ایجاد شود شما به هدف مورد نظرتان که همان ایجاد آرامش در دکوراسیون منزل تان است، دست یافته اید در غیر اینصورت اگر چیدمان را فقط متقارن یا فقط نامتقارن انجام دهید شاید نتیجه مطلوب را نگیرید.

نکته: در هر چیدمانی باید با توجه به تمام اکسسوری ها و متریال های موجود و محل قرارگیری در نظر رفته شده، رنگ دیوارها و.. بررسی شود که از چیدمان متقارن استفاده شود یا نامتقارن و یا بخشی متقارن و بخشی نامتقارن.

نکته: نباید این تصور غالب شود که برای چیدمان یک بخش از منزل باید حتما به سراغ خرید آنها رفت بلکه می توان با بسیاری از چیزهایی که در طی سالیان خریداری کردید و در یک کتابخانه کنار هم چیده اید و یا روی میز قرار دادید و یا حتی در گنجه خانه در حال خاک خوردن و یا در کمد پنهان است، استفاده کنید. فقط کافی است به چشم اکسسوری به آن ها نگاه کنید، مطمئن باشید که در هر خانه ای بسیاری از این لوازم موجود است.

گلدان چوبی 2 - گلدان

گلدان چوبی زینت‌بخش گل‌ها

گلدان چوبی زینت‌بخش گل‌ها می‌باشد. در محیط خانه هرگز از تاثیر گل و گیاه در ایجاد فضای آرامش‌بخش و زیبا نمی‌توان چشم‌پوشی کرد. طراحی داخلی خانه و ساخت محیط شیک و مدرن مطمئناً بدون گل و گیاه کامل نخواهد بود. به همان اندازه که گل‌ها و گیاهان در طراحی داخلی خانه موثر هستند گلدان‌های آنها نیز نقش بسیار مهمی بازی می‌کنند.

مطمئناً تا به حال به ترکیب گل‌ها و گلدان‌های خود فکر کرده‌اید که از چه ترکیبی استفاده نمایید تا تاثیر خوبی در محیط خانه شما داشته باشد. گلدان چوبی یکی از زیباترین ترکیبات بین آنها می‌باشد که می‌تواند دکوراسیون خانه شما را بسیار زیبا نماید، این نوع گلدان معمولاً با رنگ قهوه‌ای خود می‌تواند با بیشتر گل‌های خانه شما هم‌خوانی داشته باشد، البته باید تناسب آن را با دکوراسیون منزل خود در نظر بگیرید. در این قسمت مطالبی برای کمک به ایجاد هماهنگی بین دکوراسیون منزل شما و گلدان‌های چوبی مطرح می‌کنیم که می‌تواند برای شما بسیار مفید باشد.

شلف

شلف ها و یا تاقچه ها نیز می توانند کمک زیادی برای ایجاد فضا برای قراردادن اکسسوری ها و یا هر چیز دیگری در منزل باشند.

اکسسوری - گلدان

انواع گلدان چوبی

گلدان‌ها از جنس‌های مختلف مثل سفال، سرامیک، چوبی، چینی و پلاستیکی می‌باشد اگر می‌خواهید گلدان‌هایتان مثل یک شی دکوراتیو نمایان شوند بهتر  است گلدان چوبی را انتخاب نمایید که علاوه بر کاربرد فیزیکی آنها در دکوراسیون منزل هم بیشتر به چشم می‌آیند. روش‌های بسیار زیادی برای ایجاد گلدان چوبی و تنوع بخشیدن به انواع آن وجود دارد که شما می‌توانید آنها را مورد توجه قرار دهید. همچنین روش ساخت آنها نیز بسیار آسان است که اگر کمی به کار با چوب آشنایی داشته باشید می‌توانید خود به راحتی یک گلدان چوبی یا استند گلدان‌ چوبی بسازید. از این رو برای آشنایی بیشتر چند نوع گلدان چوبی که در بیشتر طراحی‌های داخلی استفاده می‌شود اشاره می‌کنیم.

 • گلدان چوبی ساده: اگر شما طرفدار تزئین‌های ساده در عین حال زیبا و جذاب هستید، گلدان چوبی ساده بهترین گزینه است که جز دکوراسیون‌های مدرن و به روز هستند.
 • گلدان چوبی فانتزی: برای ساخت گلدان چوبی فانتزی به دلیل نمای طبیعی آن معمولاً از چوب درخت گردو استفاده می‌شود، این نوع گلدان‌ها با طرح اشکال هندسی بیشتر برای پذیرایی مناسب هستند. در انتخاب این نوع گلدان‌ها بهتر است وزن آنها را هم مورد بررسی قرار دهید که تا حد کافی سبک باشند و به راحتی قابل جابه‌جایی باشد.
 • گلدان چوبی با طرح تنه درخت: این نوع گلدان‌ها با طرح تنه درخت زیبایی طبیعت را به خانه شما می‌آورند، جذابیت آنها به اندازه‌ای است که به هیچ دستکاری نیاز ندارند و با شکل طبیعی خود به بهترین شکل خودنمایی می‌کنند.
 • گلدان چوبی آویزی: گلدان چوبی آویزی امروزه طرفداران زیادی دارد و بیشتر افراد ترجیح می‌دهند به جای قرار دادن گلدان‌ها در روی میز از دیوار آویزان کنند که به صورت چندتایی دارای طرح دکوراتیو جذابی هستند.
 • گلدان شیک با طرح چوب: در این نوع گلدان‌ها نیاز نیست که جنس گلدان حتماً از جنس چوب باشد و فقط شکل بیرونی آنها دارای طرح چوب می‌باشد. گلدان با طرح چوب بیشتر دارای طرح کلاسیک هستند و به صورت تکی در میز‌های اتاق خواب استفاده می‌شود.

کلدان چوبی 1 - گلدان

انواع استند گلدان

امروزه علاوه بر گلدان چوبی استند‌ها‌ی چوبی نیز بسیار مورد توجه است که گلدان‌های زیادی را در خود جای می‌دهد. با استند گلدان چوبی دیگر نیازی نیست که به دنبال جای مناسب برای گلدان‌های خود باشید. با کنار هم قرار گرفتن گل‌هایتان هم به یک منظره شیک و زیبا دست خواهید یافت و هم از پراکندگی گل‌ها در خانه جلوگیری خواهد شد در واقع می‌توان گفت با این کار یک گلخانه کوچک در گوشه‌ای از خانه خود می‌توانید درست نمایید.

کروشان یکی از شرکت‌هایی می‌باشد که در زمینه طراحی و ساخت گلدان های چوبی می‌تواند به شما کمک کند تا به گل و گلدان‌هایتان سر و سامان دهید. این شرکت هم در ارائه گلدان چوبی و هم استند گلدان‌های چوبی می‌تواند ایده‌های بسیار متنوعی در اختیارتان قرار دهد و تمام محصولات مورد نظر خود را می توانید از کروشان تهیه نمایید و از راهنمایی کارشناسان آنها استفاده کنید و به یک گلخانه دکوراتیو دست یابید.

برای آشنایی بیشتر به چند نوع استند گلدان چوبی اشاره می‌شود تا بتوانید ایده‌های خود را در آنها پیاده کنید.

 • استند چهار طبقه چوبی گلدان: این یک ایده بسیار جالب است که معمولاً از چوب روسی برای ساخت آن استفاده می‌شود عمق آنها هم بسیار مناسب است که می توانید گلدان‌های پلاستیکی خود را در هر طبقه قرار دهید. در سطح آنها بین چوب‌ها فاصله‌هایی وجود دارد که برای زهکشی آب بسیار مناسب است.
 • فلاور باکس: این نوع استندها حالت چند طبقه‌ای دارند که از چپ و راست نیز دارای کفه‌هایی هستند و گلدان‌های مختلف آن به صورت باکس هستند. این نوع استندها با جای کمتری که می‌گیرند می‌توانند گل‌های زیادی را در خود جای دهند. همچنین این نوع استند‌ها برای گل‌های آویز نیز مناسب هستند.
 • چهارپایه چوبی طبقاتی برای گلدان‌ها : چهار پایه چوبی یا فلزی را می‌توان به عنوان پایه‌ی گلدان‌ها استفاده نمود که پایه‌های چوبی به همراه گلدان‌های چوبی خود زیبایی خاصی به محیط خانه می‌بخشد. در این پایه‌ها همچنین می‌توان ترکیبی از کتاب و گلدان قرار داد که کنار هم یک فضای آرامش‌بخش را به ارمغان می‌آورند.

اکسسوری 16 - گلدان

 • پایه گلدان دکوری چوبی چرخدار: پایه گلدان‌های دکوری که معمولاً به صورت طبقه‌ای می‌باشند برای حمل و جایگزینی بسیار مناسب است و به راحتی می‌توان گلخانه دکوراتیو را در جاهای مختلف خانه امتحان کرد.
 • شلف جا گلدانی: شلف جا گلدانی برای کسانی مناسب است که به دنبال دکوراسیون مدرن هستند اگر فضاهای قدیمی را نمی‌پسندید و می‌خواهید از اشیا دکوراتیو به همراه گلدان‌ چوبی استفاده نمایید و فقط گلخانه نباشد، شلف جا گلدانی بسیار مناسب است که فضای زیادی هم اشغال نمی‌کند.
 • پایه مثلثی شکل برای فضای خارج از خانه: پایه‌های مثلثی شکل گلدان‌ها که بیشتر در فضای خارج از خانه استفاده می‌شود برای خانه‌های آپارتمانی بسیار مناسب است. این نوع پایه‌ها که هم می‌توانند چند بعدی باشند و پایه‌های کناری نیز داشته باشند یک شکل دکوراتیو خیلی خوبی دارند و برای کسانی که شکل‌های فانتزی را ترجیح می‌دهند مناسب است.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.