اکسسوری

ویکی پدیا کلمه اکسسوری را برای لباس و فشن در نظر گرفته است و آن را به لوازم جانبی و مد معرفی می کند. در دکوراسیون نیز کلمه اکسسوری به لوازم جانبی اشاره دارد یعنی هرچیزی به جز ملزومات اولیه، اصلی و ضروری در دکوراسیون منزل و یا محل کار. خرید اکسسوری ها برای ما نقش اساسی در دکوراسیون منزل مان ایجاد می کنند.

در هنگام خرید اکسسوری ها باید توجه داشت که اکسسوری هم شامل لوازم و اشیای با سایز کوچک است و هم سایز بزرگف می تواند کم هزینه باشد و یک اکسسوری ساده به حساب بیاید و هم چنین می تواند پر هزینه و گران قیمت و پر طمراق باشد. انتخاب و خرید اکسسوری برای هرکسی با توجه به سلیقه و اقتصاد زندگی اش است.

اکسسوری 6 1 - اکسسوری

کمی پیش تر که خانه های قدیمی بیشتر بود یعنی زمانی را که خاطرات خانه مادربزرگ و پدربزرگ هایمان نامگذاری می کنیم، اکسسوری ها دراتاق مهمان خانه محفوظ بودند، مثل شمعدانی های نقره، آینه های قاب نقره، مردنگی ها، بلورها بارفتن، جام با پیاله هایش و یا خاتم کاری های و … اما رفته رفته که تکنولوژی جای عمیقی برای خود در خانواده باز کرد و سبک زندگی تغییر کرد و شکل اقتصادی دیگر مانند قبل نبود آینه و شمعدان های نقره، بلورهای بارفتن و..

در زمره غنیمت های بازمانده و مال الارث محسوب شدند که یا به فروش رسیدند و یا از بخت خوش وارثی که قدردان و گوهرشناس بود آن ها را به عنوان عتیقه و در کلکسیون نگهداری می کرد.

اما امروزه چیزهای زیادی  به عنوان اکسسوری ولوازم جانبی در دکوراسیون محسوب می شوندو آنقدر مهم است ک می تواند حال و هوای خانه شما را کاملا دگرگون کند.

اکسسوری 5 1 - اکسسوری

اکسسوری ها یا حالت عمومی دارند و در تمام فضای یک خانه می توانند استفاده شوند و یا حالت اختصاصی و به طور مثال فقط برای یک جای مشخص طراحی شوند. انتخاب، طراحی و یا خرید اکسسوری برای یک نقطه مشخص یعنی برقراری احساس وایجاد آرامشی برای همان نقطه مشخص به طوری که اگر همان اکسسوری در جای دیگری قرار گیرد چه بسا احساس مورد نظر را منتقل نکند.

موضوع مهم دیگر این که؛ انتخاب و خرید اکسسوری اصولا تابع سلیقه است و نمی توان گفت که از قانون خاصی تبعیت می کند.  نکته مهم این که هم اکنون عتیقه ها جز اکسسوری های بسیار گران قیمت و خاص است و در هر خانه ای پیدا نمی شود.

دست سازه ها

دست سازه ها امروزه طیفی گسترده ای از اکسسوری ها را دربرمی گیرند و شامل اکسسوری های از جنس چوب، اکسسوری های فلزی، بتنی، پارچه ای، فایبرگلاس و مواد مصنوعی یا طبیعی دیگر است.

اکسسوری 4 1 - اکسسوری

 

صنایع دستی سنتی نیز یک سبکی از اکسسوری به حساب می آید که بسیار نیز مهم است.

اکسسوری 3 1 - اکسسوری

اکسسوری های چوبی نیز طیف گسترده ای دارند از حجم های کوچک(اکسسوری های کوچک) مانند مجسمه های چوبی کوچک تا حجم های بزرگ مانند سردیس های از چوب تراشیده شده از قاب عکس ها گرفته تا تابلوهای کوچک و بزرگ، پایه های شمع و حتی لوسترها و آباژورهای چوبی و گلدان های چوبی و..

اکسسوری 1 1 - اکسسوری