پارتیشن اداری

در تجهیز فضای اداری، پارتیشن یکی ار عناصر مهم است، پارتیشن اداری ، استفاده از فضا را بهینه سازی کرده و از هدر شدن فضاهایی که ممکن است به نظرتان مهم نباشد، جلوگیری می کند به شکلی که می تواند مشکل کمبود فضا را جهت ایجاد اتاق برای کارمندانتان  برطرف کرده  و مشکل کمبود فضای مناسب برای هر کارمند را حل نماید وهمچنین حالت معقول و چه بسا جذابی به محیط کار شما دهد.

پارتیشن از آن جهت که دیواری را تشکیل می دهد فضای کاری امنی را برای کاربر به وجود می آورد که این موضوع در بهبود کارایی او بسیار موثر است ضمن اینکه با پارتیشن بخش های مختلفی را می توان در یک فضای باز و فلت ایجاد کرد و تا حدودی از هزینه های بالایی که برای مکان های پراتاق باید پرداخت کرد، کاست.

پارتیشن اداری 1 1 - پارتیشن اداری

فاکتورهای مهم برای انتخاب پارتیشن اداری مناسب جهت تجهیز دفتر کار :

پارتیشن های اداری دارای استاندار مشخصی نیستند و کاملا با توجه به فضا و محیطی که قرار است پارتیشن در آن نصب شود ابعادش مشخص می شود. با پارتیشن می توان ایستگاه های متعدد ایجاد کرد.

پارتیشن های اداری دارای تنوع رنگ و جنس هستند، رنگ پارتیشن ها یا بر اساس نظر یک طراح داخلی و دکوراتور که به کار گرفته شده، انتخاب می شود و یا بر اساس نظر مدیر و کارشناسان مجموعه اداری. در هر حال باید رنگ انتخابی استانداردهای لازم را داشته باشد و متناسب با جمیع شرایط انتخاب شده باشد. پارتیشن های اداری می توانند چوبی یا فلزی باشند و از صفحه های پلاستیکی و شیشه ای در ساخت پارتیشن ها استفاده می شود.

ارتفاع پارتیشن : ارتفاع پارتیشن با توجه به نوع و مورد استفاده مجموعه اداری تعیین می شود و عموما ارتفاع پارتیشن های اداری سه دسته اند:

۱-پارتیشن هایی که ایجاد کابین می کنند، یعنی در فضاهای اداری که پلان و نمای باز دارد می توان کابین های متعدد کوچک در نظر گرفت در آن میز و فایل قرار بگیرد و کاربر بتواند به راحتی از سیستم کامپیوتر اداری اش استفاده نماید مانند خبرگزاری ها و مراکز پاسخگویی و خدمات پس از فروش.

پارتیشن اداری 3 1 - پارتیشن اداری

پارتیشن اداری 2 1 - پارتیشن اداری

۲-پارتیشن هایی که ارتفاعشان از کف زمین تا سقف است ثابت هستند و مانند دیوار عمل می کنند و در واقع همان کاربری را دارند، این پارتیشن ها دیواری بیشتر برای جداسازی فضاهای بزرگتر است.

پارتیشن اداری 4 1 - پارتیشن اداری

۳-پارتیشن هایی که ارتفاعشان از کف تا سقف است ولی متحرکند و حالت آکاردئونی دارند برای این که دسترسی به دیگر فضاها مقدور شود.

پارتیشن اداری 5 1 - پارتیشن اداری

پارتیشن اداری 6 1 - پارتیشن اداری

پارتیشن اداری 7 1 - پارتیشن اداری

پارتیشن های اداری می توانند به صورت متحرک و چرخ دار طراحی و ساخته شوند تا به راحتی جابه جا شوند، در صورتی که در زمان سفارش پارتیشن تان این نکته را در نظر داشته باشید می توانید برای زمانی که قصد جابه جایی و نقل مکان را داشته باشید پارتیشن های اداری قدیمی تان را دوباره به کار بگیرید تا در هزینه هایتان صرفه جویی کنید.

پارتیشن اداری 8 1 - پارتیشن اداری

به صورت کلی باید گفت؛ انتخاب پارتیشن مناسب از لحاظ جنس، فرم، رنگ و استانداردهای عمومی محیط کاری در همسان سازی فضای کار نقش مهمی ایجاد می کند.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.