کابینت

شاید مهترین بخش هر خانه ، آشپزخانه باشد که قلب تبنده یک خانه است. تا قبل از ورود ام دی اف به بازار ایران کابینت ها با بدنه فلزی و درب چوبی یا فلزی عرضه می شدند.

با ورود ام دی اف و تنوع رنگ آن به طور کلی کابینت ها به سمت تمام ام دی اف حرکت کردند. در سال های اخیر سلیقه های مردم اغلب به سمت طبیعت گرایی میل کرده و کابینت ها به صورت ترکیبی از ام دی اف و چوب و یا تماما چوب عرضه می گردند.

کابینت

آشپزخانه قسمت با اهمیت خانه و کابینت رکن اصلی آشپزخانه است. کابینت های فلزی و تقریبا همه یک مدل، با رنگ سفید خاص سال های دور است که البته با کمی تغییر با درب های چوبی و بدنه فلزی به روزتر شد.

کابینت 1 1 - کابینت

با ورود ام دی اف در صنعت چوب تحول اساسی تری در کابینت اتفاق افتاد. ام دی اف های ساده، براق، طرح دار(طرح برجسته) و انواع دیگری که هر روز به آن اضافه می شود تنوع طراحی و تنوع چیدمان داخل آشپزخانه را افزایش داده است.

کابینت 2 1 - کابینت

در گذشته به طور معمول کابینت های هوایی(قسمتی که در بالا و روی دیوار نصب می شود) با عمق مشخص به طور مثال ۳۰سانتی متر و کابینت زمینی(قسمتی که در پایین قرار می گیرد)با عمق ۵۰ سانتی متر بود.

در حال حاضر بسته به نوع طراحی عمق و ارتفاع قابل تغییر است.

چند نکته در ساخت کابینت ام دی اف

هنگام طراحی بعد از پرسش از مشتری برای کابینت دلخواه مواردی را می توان در کابینت اضافه یا کم کرد، به طور مثال؛ حذف دستگیره، اضافه کردن ویترین، اضافه کردن سطل زباله ریلی، سطل برنج ریلی، حذف یا اضافه نور، اضافه کردن قفسه های بلند و کوتاه اجناس(سوپر)، حذف لوله هود برای اینکه در دید نباشد( با استفاده از فیلتر ذغالی برای هود) یا استفاده از هود مخفی، حذف پاسنگ، حذف زیرچراغی و تغییرات زیاد دیگری که در طراحی اعمال می شود بساه به فضای آشپزخانه و بایدها و نبایدها.

یک نکته مهم در کابینت آشپزخانه سینک ظرف شویی است، به دلیل وجود و آب و رطوبت ناشی از آن، آسیب پذیر بودن ام دی اف در محدوده سینک ظرف شویی، مشهود است، اگر یک نقطه کوچک با چسب آکواریوم و یا پی وی سی آب بندی نشده باشد با رسیدن آب و رطوبت، باد کرده و باعث خرابی می شود و سپس این خرابی گسترش می یابد، به همین دلیل، باکس سینک را از ورق های پی وی سی که تماما ضدآب است، ساخته می شود،

جواب این سوال که چرا تمام کابینت را از پی وی سی نمی سازیم این است که؛ پی وی سی فشردگی و استقامت ام دی اف را ندارد.

نکته این که، بدنه کابینت می تواند از ام دی اف و درب کابینت ها ازچوب باشد و یا بدنه و درب های کابینت چوبی باشد و یا تلفیقی از چوب و ام دی اف و روکش باشد.

کابینت 3 1 - کابینت

نکته دیگر نحوه محاسبه متراژ کابینت است، وقتی گفته می شود یک متر کابینت یعنی مشتمل است بر یک متر کابینت هوایی به اضافه یک متر کابینت زمینی، البته با عمق و ارتفاع استاندارد.

یراق، نوع ام دی اف که ایرانی باشد یا خارجی، براق یا ساده یا برجسته و یا کابینت چوبی باشد همگی در محاسبه قیمت کابینت موثر است.

نکته: اگر سفارش کابینت فقط شامل کابینت زمینی باشد ۶۰درصد قیمت اصلی(برای حالت استاندارد) محاسبه می شود.

اگر سفارش کابینت فقط هوایی باشد با ارتفاع ۷۰ سانتی متر قیمت ۴۰ درصد قیمت اصلی می باشد. اما اگر ارتفاع کابینت هوایی ۸۵ تا ۹۰ سانتی متر باشد قیمت ۶۰ درصد قیمت اصلی است و اگر هوایی دو پله با ارتفاع ۹۰سانتی متر باشد، ۱۰۰قیمت اصلی است.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.