تزئینات دکوراتیو

ساخت خانه‌ای مدرن و شیک با تزئینات دکوراتیو

ساخت خانه‌ای مدرن و شیک با تزئینات دکوراتیو بهترین گزینه است. تزئینات دکوراتیو با ترکیب مواد مختلف محیط خانه را بسیار زیبا می‌نمایند البته باید توجه کرد از چه چیز‌هایی در کجای خانه استفاده شود. گاهی ساخت تزئینات دکوراتیو بسیار آسان است با کمی خلاقیت می‌توان چیز‌های بسیار زیبایی با وسایل دور ریختنی ایجاد کرد اما نکته‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که آیا خانه‌ی ما ظرفیت آن را دارد؟ برعکس این موضوع نیز درست است شاید گرانبهاترین وسایل در خانه‌ی ما جایگاهی نداشته باشد و چشم ببینده را بسیار خسته کند. از این رو باید یاد بگیریم وسایل خود رو چگونه ترکیب کنیم و در کجا استفاده نماییم. در این قسمت راهنمایی‌های مهمی را از تزئینات دکوراتیو در اختیار شما قرار می‌دهیم.

دکوری ها

خرید دکوری هایی از جنس بلور و کریستال و چینی و استفاده از آن ها در دکوراسیون و چیدمان جز اکسسوری های پرکاربرد در هر منزلی است. ممکن است بسیار ی از این اکسسوری ها برای شما به عنوان سوغات و هدیه آورده شده باشند پس می توانید بهترین استفاده را برای زیباتر کردن و هویت بخشیدن به بخشی از منزل تان از آن ها داشته باشید.

اکسسوری 11 - تزئینات دکوراتیو

تعریف تزئینات دکوراتیو

تزئینات دکوراتیو که بیشتر در معماری استفاده می‌شوند هدفش طراحی و ساخت وسایلی است که با ترکیب هنر و صنعت علاوه بر زیبایی، کاربردی هستند. هنر‌های تزئینی مثل تابلو‌های نقاشی، مجسمه، عکس و … را می‌توان جز تزئینات دکوراتیو به حساب آورد. البته باید این نکته را مورد توجه قرار داد که این وسایل بیشتر برای تحریک ببینده است تا حس زیبا شناسی او را بیدار کنند و بیشتر هدف به چشم آمدن است در این صورت هر چقدر جنبه‌ی کاربردی آنها بیشتر باشد ارزش بیشتری خواهند داشت.

برای ساخت تزئینات دکوراتیو از موادی مثل چوب، سرامیک، فلز، شیشه، آینه، منسوجات، گل و … استفاده می‌شود البته به این موارد محدود نمی‌شود از هر چیزی می‌توان استفاده نمود که گاهی در خانه ثابت هستند و گاهی هم متحرک می‌باشند و می‌توان آنها را جابه‌جا نمود.

کروشان یکی از شرکت‌های فعال در زمینه طراحی داخلی می‌تواند راهنمای شما در این زمینه باشد. هم می‌توانید از کروشان تزئینات دکوراتیو خود را تهیه کنید و هم از راهنمایی کارشناسان آن استفاده نمایید و اختیار طراحی داخلی منزل خود را به آنها بسپارید تا به منازل خود رونق دهید و زیبایی خانه خود را دو چندان کنید. این شرکت بیشتر در زمینه تولید محصولات چوبی فعالیت می‌کند اما در زمینه سایر محصولات مربوط به طراحی داخلی دارای سابقه فراوانی است و می‌تواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما بگذارد. کافی است به سایت کروشان مراجعه کنید و با محصولات دکوراتیو و نحوه طراحی داخلی آنها آشنا شوید.

تزئینات دکوراتیو 1 - تزئینات دکوراتیو

وسایل مهمی که در تزئینات دکوراتیو معمولاً از آنها استفاده می‌شود عبارت است از:

 • آینه‌ دیواری، آینه قدی، آینه کنسول چوبی با قاب‌های متنوع
 • دکورهای دیواری به صورت تکه‌های متنوع که کنار هم قرار می‌گیرند.
 • گلدان‌های چینی، گلدان‌های چوبی و سفالی با طرح‌های گوناگون
 • جعبه و سبد‌های مختلف که معمولاً با طناب‌های ضخیم اطراف آنها طراحی می‌شود و در طراحی داخلی بسیار زیبا عمل می‌کنند.
 • قاب عکس و تابلو‌ دکوراتیو
 • میز و صندلی با طرح‌های خاص که حتی می‌توان با تکه‌های سی‌دی میزهای بسیار زیبایی ساخت. میزهای کتابی هم بسیار ایده‌ی جالبی است.
 • لوازم روشنایی و چراغ‌ها، قلاب آویز که در رستوران‌ها از این نوع دکوراسیون بیشتر استفاده می‌شود و از تزئینات دکوراتیو به حساب می‌آید.
 • ساعت دکوراتیو که در نمای داخلی منزل بسیار می‌تواند زیبا باشد که از جمله وسایل کاربردی نیز هست.
 • پایه شمع و نگهدارنده گلدان
 • سایر اشیای تزیینی مثل گوی رنگی، مجسمه‌ها و اجسام شیشه‌‌ای دکوری، اشکال کوچک مثل کوسن‌های توپر با شکل‌های مختلف

هر آنچه که گفته شد می‌تواند جز تزئینات دکوراتیو منازل باشد در صورتی که هماهنگی لازم بین آنها فراهم شود.

تابلو دکوراتیو 2 1 - تزئینات دکوراتیو

چند ایده کوچک برای دکوراتیو

قبل از هر کاری برای خرید یا ایجاد تزئینات دکوراتیو ابتدا باید نیازمندی‌های خانه خود را شناسایی کنید و خودسرانه خرید نکنید از ایده‌های خوب کمک بگیرید تا بتوانید یک منظره زیبا و موثر ایجاد نمایید تا هم از شلوغی جلوگیری شود و هم بتوانید توجه ببینده را جذب نمایید. برای خلق یک تصویر زیبا همیشه نیاز نیست هزینه‌های هنگفتی را متحمل شوید گاهی با چیزهای دور ریختنی می‌توان وسایل بسیار زیبایی را ساخت که به چند مورد از آنها در زیر اشاره می‌شود.

 • ساخت میز و یا گوی رنگی با تکه‌های سی ‌دی‌های دور ریختنی: برای این منظور کافی است یک قیچی بردارید و سی‌ دی‌های دور ریختی را در اندازه‌های مختلف ببرید و روی یک میز یا گوی بچسبانید خواهید دید که بسیار زیبا خواهد شد. آینه‌کاری یکی از هنرهای زیبایی است که یادگیری و انجام آن بسیار آسان است و می‌توانید گلدان و اشیای سفالی خود را با پیاده کردن طرح‌های ساده آینه کاری کنید. حتی می‌توانید قاب چوبی آینه‌های خود را با استفاده از رنگ‌های خاص و تکه‌‌های آینه کاملاً زیبا درست کنید.
 • به کاربرد برخی اشیا توجه کنید به عنوان مثال با کتاب‌های خود می‌توانید یک میز کتابی طراحی کنید. گلدان‌های ساده خود را می‌توانید تزئین کنید و یا با استفاده از یک تنگ ماهی و چند شاخه گل یک فضای آرامش‌بخش ایجاد نمایید. گل و گیاه همیشه در فضای خانه بسیار زیبا جلوه می‌نماید اگر انتخاب درستی از گل‌هایتان داشته باشید و در فضایی مناسب استفاده کنید از لحاظ تزئینات دکوراتیو بسیار مفید خواهند بود.
 • شمع یکی دیگر از وسایلی است که در هر محیط و دکوراسیون جواب می‌دهد. خرید پایه‌های شمعی مناسب و استفاده آنها در روی میز و بوفه و قرار دادن چند شمع در کنار هم در سینی‌های چوبی دکوراتیو بسیار ایده خوبی خواهد بود.
 • هرگز از ترکیب رنگ‌های مناسب غافل نشوید برای استفاده صحیح از رنگ به ترکیبات رنگ‌های سرد و گرم توجه کنید. زمانی که از ترکیبات رنگ‌های مورد نظر خود مطمئن شدید می‌توانید برخی وسایل خود را با ابزارهای ساده رنگ کنید.
 • اشیا دیواری دکوراتیو و پارتیشن‌های دکوراتیو از جمله تزئینات دکوراتیو هستند که برای تزیین خانه می‌توانند نقش کلیدی بازی کنند. بسیاری از اشیا دیواری با روش‌های خیلی ساده ایجاد می‌شوند که براساس سلیقه خود می‌توانید در انواع شکل‌های مثلث، مربع و مستطیل درست کنید. پارتیشن‌های دکوراتیو بیشتر از جنس چوب ساخته می‌شوند که از تاثیرات اشیا چوبی در دکوراسیون خانه نباید غافل شد.

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.