میز کنسول یک انتخاب شیک و کاربردی برای منزل شما

میز کنسول یک انتخاب شیک و کاربردی برای منزل شما

میز کنسول یکی از وسایل ضروری و در عین حال جز تزئینات دکوراتیو منزل می‌باشد که در جاهای مختلف خانه مثل آشپزخانه و پذیرایی استفاده می‌شود از این رو تنوع بسیار بالایی نیز دارند. استفاده صحیح و انتخاب درست میز می‌تواند در دکوراسیون منزل نقش به سزایی داشته باشد. میز دکوراتیو و با نام کنسول یکی از بهترین انتخاب‌ها است که هم کارایی بالایی دارد و هم بسیار شیک و مدرن می‌باشد. برای آشنایی بیشتر در این قسمت به معرفی میز کنسول می‌پردازیم.

تعریف میز کنسول

از مهم‌ترین نقاطی که در طراحی داخلی و دکوراسیون منزل باید به آن توجه کرد این است که وسیله‌ای که برای خانه انتخاب می‌شود هم یک عنصر دکوراتیو باشد و هم کاربرد منطقی داشته باشد زیرا در خانه و آپارتمان‌های امروزی که معمولاً دارای فضایی کمتری هستند این امر نقش بسیار کلیدی دارد. استفاده از این نوع اشیا سبب می‌شود که از هرج و مرج زیاد در فضا جلوگیری شود و هم فضای خانه دلبازتر نشان داده شود.

میز کنسول مهم‌ترین گزینه‌ای است که هم کاربرد خوبی دارد و هم یک گزینه دکوراتیو می‌باشد. میز کنسول یک میز باریک پایه‌دار یا بدون پایه است که در یک گوشه اتاق خواب، اتاق نشیمن و یا پذیرایی قرار داده می‌شود که در خانه‌های بزرگ و کوچک به راحتی قابل استفاده است و یک فضای دکوراتیو را در خانه ایجاد می‌کند. البته باید به این نکته توجه کرد که میز به تنهایی کافی نیست و باید از یکسری تزئینات استفاده کرد که متناسب با دکوراسیون منزل باشد و برای برخی وسایل دکوراتیو خانه بهترین گزینه است.

انتخاب‌های متعددی برای تزئین میز کنسول وجود دارد که می‌توان به تابلو، ساعت، شمعدان، چراغ رومیزی، و گلدان اشاره کرد. برخی افراد نیز از میز کنسول برای آینه و شمعدان که با میز به صوت هماهنگ ساخته می‌شود، استفاده می‌کنند و برخی افراد هم برای قرار دادن کتاب‌های خود مورد استفاده قرار می‌دهند. در کنار هم قرار گیری این اشیا اگر با انتخاب صحیح همراه باشد خانه را بسیار دکوراتیو نشان خواهد داد.

میز کنسول 2 - میز کنسول یک انتخاب شیک و کاربردی برای منزل شما

انواع میز کنسول

میز کنسول طرح ها و انواع بسیار متنوعی دارد که مهم‌ترین تقسیم‌بندی آن براساس جنس میز کنسول می‌باشد.

کنسول چوبی

کنسول چوبی یکی از طبیعی‌ترین و زیباترین متریال موجود در طراحی دکوراسیون می‌باشد که زیبایی و صمیمیت طبیعت را به استفاده‌کنندگان آن منتقل می‌کند. کنسول چوبی خود طرح‌های بسیار متنوع و رنگ‌بندی‌های بسیار گوناگونی دارد که برای افراد بسیار جالب توجه است. یک مزیت که کنسول‌های چوبی دارند این است که در هر خانه‌ای با دکوراسیون مختلف (کلاسیک، مدرن) می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد و همچنین با توجه به نوع چوب و روکش‌های مختلف آن قیمت مناسبی دارد و یک کنسول چوبی با قیمت مناسب به راحتی می‌توان تهیه کرد. از انواع کنسول چوبی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. چوبی
  2. ام دی اف
  3. با روکش چوب طبیعی

هر یک از این میزها هم می‌تواند طرح کلاسیک، طرح اسپرت، طرح مدرن و طرح‌های فانتزی داشته باشد. کنسول چوبی کیفیت و دوام بالاتری دارد با این حال قیمت آن بالاست و برای هر کسی امکان خرید وجود ندارد. در مقایسه با آن ام دی اف کیفیت و قیمت مناسب‌تری دارد و رنگ‌بندی‌های آن نیز متنوع است. میز کنسول با روکش چوب طبیعی نیز هم قیمت مناسبی دارد و هم بهترین جایگزین برای کنسول چوبی است. برای ساخت میز و آینه کنسول چوبی از چوب‌های راش، بلوط، گردو و روس استفاده می‌شود و روکش چوب طبیعی هم معمولاً از چوب بلوط و گردو است.

میز کنسول 3 - میز کنسول یک انتخاب شیک و کاربردی برای منزل شما

میز کنسول استیل

میز کنسول استیل یک نمای براق دارد که نور را به راحتی منعکس می‌کند و یک نمای زیبا و شیک به اتاق و پذیرایی می‌بخشد. معمولاً آن را با ورق استیل ضد زنگ و یا پروفیل‌های استیل می‌سازند که هر خریداری را جذب می‌کند.

میز و آینه کنسول برنز

همه می‌دانیم که آینه شمعدان از مهم‌ترین گزینه‌های خرید برای نوعروسان است که در انتخاب آن بسیار دقت می‌کنند، برای این منظور بیشتر افراد جنس برنز را ترجیح می‌دهند. میز و آینه کنسول برنز جزئیات بسیار ریزی دارد طرح‌های خاصی  می‌توان در آن پیاده کرد. جنس آن از ترکیب برنز با سنگ است در حالی که جنس اطراف آینه را از برنز می‌سازند.

میز کنسول 4 - میز کنسول یک انتخاب شیک و کاربردی برای منزل شما

مواردی که در انتخاب این محصول باید توجه کرد

  • اندازه: ابعادی استانداردی که برای ساخت کنسول استفاده می‌شود شامل عرض ۱۳۰، عرض ۱۴۰، عرض ۱۵۰ و عرض ۱۸۰ است که بزرگترین میز کنسول دارای عرض ۲۰۰ و عرض ۲۲۰ می‌باشد.
  • رنگ‌بندی میز: یکی از نقاطی که باید حتما مورد توجه قرار دهید رنگ‌بندی مناسب میز کنسول است که حتما باید رنگ سایر وسایل خانه را برای این منظور مد نظر قرار دهید. رنگ‌های هم‌خانوده و مکمل انرژی بیشتری به محیط انتقال می‌دهند. در محیط‌های روشن بهتر است از میز با ترکیبات سفید استفاده کنید هرگز ترکیب سفید و سیاه را استفاده نکنید که انرژی محیط را کاهش می‌دهد.
  • طرح دکوراسیون منزل: اگر خانه شما دارای طرح کلاسیک است بهتر است میز کنسول کلاسیک را ترجیح دهید به عنوان مثال اگر دکوراسیون خانه شما مدرن است استفاده از کنسول چوبی کلاسیک زیبا نخواهد بود.
  • ترکیب آینه و میز کنسول: لازم به ذکر است که باید به هماهنگی اشیا روی میز با خود میز توجه کرد. در ترکیب میز و آینه معمولاً طرح‌های یکسانی استفاده می‌شود و به صورت یکجا به فروش می‌روند.

کروشان در همه این زمینه‌ها می‌تواند راهنمای شما باشد که بتوانید یک میز زیبا برای خانه‌ی خود خریداری نمایید. اگر به دنبال خرید محصولات چوبی هستید این شرکت بهترین جایی است که می‌توانید مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را سفارش دهید و اگر نمی‌توانید خودتان انتخاب کنید با خیال راحت می‌توانید انتخاب کنسول چوبی را به کارشناسان کروشان بسپارید. همچنین اگر فکر می کنید که کنسول چوبی مناسب خانه‌ی شما نیست و جنس‌های دیگر را ترجیح می‌دهید راهنمایی شرکت کروشان در طراحی دکوراسیون داخلی حتما مفید خواهد بود.