چگونه می توان یک میز ناهارخوری چوبی مناسب انتخاب کرد؟

چگونه می توان یک میز ناهارخوری چوبی مناسب انتخاب کرد؟

یکی از عناصر اساسی در طراحی و ساخت هر دکوراسیون منزلی وجود یک میز ناهارخوری چوبی شکیل، زیبا و درعین حال با دوام است. غالباً میز ناهارخوری نقطه ی کانونی هر خانه ای محسوب می شود به طوریکه اکثر دورهمی های صمیمانه و دوستانه در کنار این میز انجام می شود. خاصیت نهفته و شگفت انگیزی که میز ناهارخوری چوبی به اطراف القاء می کند درواقع همان حسی است که از طبیعت دریافت می کنیم، به بیان دیگر صرف غذا در کنار خانواده و آشنایان روی یک میز راحت، همان حس آرامشی را دارد که از یک طبیعت بکر و ایده آل دریافت می کنیم.

در انتخاب این نوع وسیله ی پر کاربرد همواره پارامترهایی وجود دارد که در صورت رعایت آن ها می توانید همان میزی را تهیه کنید که مناسب فضای خانه شماست. اولین نکته ای که وجود دارد این است که ابتدا برای خود مشخص کنید که چه انتظارات و خواسته هایی را از میز خود دارید و به نوعی چه اولویت هایی مد نظر شماست. مرحله ی بعد گزینش نوع طراحی و معماری آن است اینکه چه شکل و شمایلی از میز را می پسندید، به طور کلی این مورد به سلیقه و تعریف هر فردی از زیبایی برمی گردد و برای هر شخص منحصر به فرد است و قابل قیاس با انتخاب دیگران نیست.

مرحله ی آخری که لازم است در انتخاب میز ناهارخوری چوبی رعایت شود اندازه و سایز آن است. قبل از خریداری میز، یک برآورد اندازه از فضای خانه ی خود داشته باشید و همین طور مکانی که می خواهید میز را قرار دهید بنابراین هر چقدر فضای ناحیه ی مورد نظر بزرگ تر باشد به همان نسبت می توانید میز ناهارخوری چوبی بزرگ تری را در خانه ی خود قرار دهید. در ذیل به طور جداگانه هر یک از پارامتر های مذکور را بررسی می کنیم تا بتوانیم کمک شایانی قبل از خرید به شما داشته باشیم.

میز ناهارخوری چوبی 2 - چگونه می توان یک میز ناهارخوری چوبی مناسب انتخاب کرد؟

اولویت ها و انتظارات در انتخاب میز ناهارخوری

در بسیاری از خانه ها، میز ناهارخوری چوبی محل تجمع و گردهمایی ها است، محلی که به معنای واقعی کلمه در روز های شلوغ، جشن ها، میزبانی ها و سایر موارد دور هم جمع می شویم. هر خانواده ای با توجه به میزان استفاده و شرایطی که دارد به همان نسبت انتظاراتی را از میز ناهارخوری چوبی خود دارد به طوریکه ممکن است بعضی ها به علت استفاده زیاد، اولویت هایی نظیر استحکام و دوام را مد نظر قرار دهند.

برخی با توجه به استفاده کم و در مقابل اهمیتی که به دکوراسیون منزل می دهند، پارامتر زیبایی را مورد توجه قرار دهند البته می توان تمام این امتیازات را به طور یکجا در تولید میز ناهارخوری چوبی پیاده سازی کرد اما مسئله ای که وجود دارد این است که تنوع در هر محصولی همواره ضروری است چرا که کاربران با انتظارات متنوع شرایطی را ایجاب می کند که تولید کنندگان نیز محصولاتی با ویژگی های گوناگون به بازار عرضه کنند.

اولین قدم در انتخاب میز ناهارخوری چوبی ، در نظر گرفتن اتاقی است که قصد قرار دادن میز را دارید و این سوال باید برایتان به وجود بیاید که آیا این میز برای سالن غذاخوری رسمی است یا اینکه می خواهید در روزمرگی های خود روی آن غذا بخورید.

این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که میزی را انتخاب کنید که متناسب با فضای اطراف باشد و به راحتی بتوانید در اطراف آن بگردید و از صندلی ها بدون مشکل خارج شوید.

میز ناهارخوری چوبی 3 - چگونه می توان یک میز ناهارخوری چوبی مناسب انتخاب کرد؟

شکل و نوع طراحی میز ناهارخوری چوبی

قطعا متداول ترین شکل (به دلیل مستطیل بودن بیشتر اتاق های غذاخوری)، میز ناهارخوری چوبی مستطیلی است چرا که می توانند تعداد زیادی مهمان را در مقیاس بزرگ در خود جای دهند. شکل خطی آن ها به گونه ای است که فضای کافی برای گردش در اطراف را فراهم می کنند. در حالت ایده آل جداول مستطیلی باید دارای عرض ۹۱ سانتی متر تا ۱۰۶ سانتی متر باشند تا امکان اجرای تنظیمات لازم برای جای گیری در اکثر مکان ها وجود داشته باشد.

در نگاه اول ممکن است این شکل از میز ناهارخوری چوبی را قدری بزرگ تصور کنید اما به خوبی با انتخاب صندلی چوبی ایده آل و ایجاد یک ترکیب چوبی مناسب، این تصورات برطرف خواهند شد.

فراتر از آن، میز ناهارخوری چوبی مربع شکل مناسب اتاق هایی است که دارای شکل هندسی مکعب هستند و اگر یک گروه چهار نفره یا کمتر هستید این نوع میز بسیار عالی خواهد بود البته می توانید این میزها را کنار یکدیگر قرار داده و گروه های بیشتری را در آن جای دهید. شکل دیگر این نوع میزها حالت دایره ای و گرد است که برای مجالس کوچک و خودمانی خارق‌العاده هستند چرا که در آن سر میز وجود ندارد و به همین دلیل صمیمیت و راحتی خاصی برای اعضای آن ایجاد می کند.

میز ناهارخوری چوبی 4 - چگونه می توان یک میز ناهارخوری چوبی مناسب انتخاب کرد؟

سایز و اندازه در میز ناهارخوری چوبی

اینکه چه تعداد افراد می توانند به راحتی در میز ناهارخوری چوبی جای بگیرند به سایز و اندازه آن بستگی دارد ، در اینجا یک مرجع اصلی تصمیم گیری برای انتخاب سایز مناسب وجود دارد که به تفصیل بیان خواهیم کرد.

اندازه قطر تعداد افراد در میز بیضی و مستطیلی شکل تعداد افراد در میز دایره و مربع شکل
۱۲۱ سانتی متر ۴ نفر  ۴ نفر
۱۵۱ سانتی متر ۶ نفر ۶ نفر
۱۸۲ سانتی متر ۶ نفر ۶ نفر
۲۴۳ سانتی متر ۸ نفر نا مشخص
۳۰۴ سانتی متر ۱۰ نفر نا مشخص

 

ذکر کلمه ی نامشخص به معنای آن است که در این سایز از قطر معمولا شکل دایره یا مربع برای استفاده ی عام تولید نمی شود مگر آنکه برای مکان های خاص به صورت سفارشی باشد.

مزیت جنس چوب در ساخت انواع میز ناهارخوری

یکی از عناصری که در طبیعت به وفور یافت می شود و به همان نسبت انسان ها نیز رابطه ی خوبی با آن برقرار می کنند جنس چوب است. امروزه در بسیاری از وسایل منزل و تزئینات دکوراتیو به کرات از این عنصر طبیعی استفاده می کنند و یکی از این وسایل کاربردی و در عین حال زینتی، میز ناهارخوری چوبی است. به علت شکل پذیری سریع و برش آسانی که چوب دارد باعث شده است تا اغلب تولید کنندگان چوب را به عنوان انتخاب اول خود برگزینند.

شرکت کروشان ترجیح داده است تا با توجه به اهمیت و ارزشمندی این عنصر طبیعی(چوب)، تمام تجهیزات کاربردی مانند میز ناهارخوری چوبی و وسایل دکوری خود را با استفاده متریال اولیه چوب طراحی و تولید کند و مفتخر است که در طی این سالیان طولانی در فعالیت خود توانسته است سیل کثیری از رضایت مشتریان را جلب کند.